Aktualności

Z wizytą na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Rykach

Z wielką radością i satysfakcją wybraliśmy się wczoraj w odwiedziny do naszych przyjaciół na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rykach. Pani Kierownik Bożena Wasilewska zaprosiła nas do obejrzenia sztuki teatralnej pt;”Bajka o puszystym i puchatym”. Mottem tej sztuki były dobroć i miłość, którymi im więcej się dzielimy, tym więcej zyskujemy. Korzystając z uprzejmości Pani Kierownik zwiedziliśmy 12 pracowni terapeutycznych, w których uczestnicy rozwijają umiejętności komunikacyjno-społeczne oraz talenty manualne i estetyczne. Było to bardzo miłe spotkanie integracyjne. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. 🙂❤️🤗

Zobacz pozostałe zdjęcia – Warsztaty Terapii Zajęciowej

Spotkanie Wilkanocne

We wtorek, 26 marca dzieci, pracownicy Ośrodka oraz rodzice spotkali się na Spotkaniu Wielkanocnym. Goście obejrzeli przedstawienie o Wielkanocnych przygodach Czerwonego Kapturka, a następnie zasiedli do stołu, na którym gościły wielkanocne potrawy przygotowane przez rodziców.

Wszyscy bardzo się cieszyli, że tego dnia odwiedził nas nasz proboszcz ksiądz kanonik Stanisław Chodźko, który udzielił zebranym błogosławieństwa na nadchodzące święta.

Serdecznie dziękujemy przybyłym rodzicom za zaangażowanie oraz trud jaki włożyli w przygotowanie poczęstunku 🤗.

Jednocześnie pragniemy w tym niezwykłym czasie życzyć wszystkim aby Święta Wielkanocne obudziły w Państwu uśpione marzenia, a czas spędzony w gronie najbliższych obfitował w wiarę, miłość i nadzieję.

Dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego wraz z całą naszą małą społecznością.

Zobacz pozostałe zdjęcia – Spotkanie Wielkanocne

Zimowe szaleństwo na sankach

Hu! hu !Ha! Hu! hu! Ha! ❄️ Nasza zima nie taka zła! 😁

My się śniegu nie boimy i bałwana ulepimy ☃️

Na saneczki 🛷 panie wyciągniemy i im pokażemy! 😄

Właśnie tak dziś korzystaliśmy z zimowej aury. Spacer, lepienie bałwana i oczywiście szalona jazda na sankach. Odważnych i chętnych nie brakowało 😁

Pamiętajmy, że zimą też należy być aktywnym 💪. Spacer, sporty zimowe, zabawa śniegiem, dla każdego coś się znajdzie 👍.

#ZdrowoISportowo#aktywnoscfizycznazima#orwryki

Zobacz pozostałe zdjęcia – Zimowe szaleństwo na sankach.

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱 wspólnie odśpiewaliśmy hymn, później wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia 😊

Grupa IV w dniu dzisiejszym odwiedziła również Pomnik „Bojownikom o Wolność Ojczyzny”, gdzie upamiętniła 11 listopada w 105 rocznicę odzyskania niepodległości i zapaliła znicza.

#SzkołaDoHymnu#orwryki

Zobacz pozostałe zdjęcie – Narodowe Święto Niepodległości

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła.” 📖

Wisława Szymborska

Wszyscy wychowankowie wraz z paniami mieli okazję gościć Panią Marzena Biłos z Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Rykach🥰 i uczestniczyć w obchodach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego czytania”, który przypada na koniec września 😊

Serdecznie dziękujemy 😊

Zobacz pozostałe zdjęcia – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wycieczka do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

W dniu 26.09.2023r nasi wychowankowie z okazji Dnia Chłopaka mieli okazję zwiedzać Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie🙂. Pan Przewodnik Damian Kurek przedstawił wszystkim interesującą historię polskiego lotnictwa za co serdecznie dziękujemy 👏. Muzeum robi ogromne wrażenie natomiast dla dzieci największą atrakcją była możliwość zwiedzania wnętrz niektórych eksponatów. Wychowankowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Zobacz pozostałe zdjęcia – Muzeum Sił Powietrznych

Poznajemy zawód fryzjera

Z okazji obchodzonego 16 września Dnia Fryzjera✂️ Wychowankowie wraz z Paniami w dniu wczorajszym wybrali się do „Pracowni Fryzur Hanna Grzegrzółka” w Rykach. Pani Hania przybliżyła nam pracę fryzjera, zaprezentowała przyrządy potrzebne w salonie fryzjerskim oraz wyjaśniła do czego one służą. Wychowankowie mieli okazję wcielić się w rolę klienta salonu fryzjerskiego.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie do salonu „Pracownia Fryzur Hanna Grzegrzółka” w Rykach🙂

Zobacz pozostałe zdjęcia – Poznajemy zawód fryzjera

Akcja – Sprzątanie Świata 2023

18 września wzięliśmy udział w 30 Ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata 2023 🌳💚🌿. Zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki 🧤ruszyliśmy do pobliskiego parku i okalającego go terenu, gdzie zebraliśmy kilka worków śmieci 💪. Dzieci z wielkim zaangażowaniem sprzątały park, w którym często spędzają zajęcia na świeżym powietrzu. Brawa dla wszystkich👏👏👏.

Zobacz pozostałe zdjęcia – Sprzątanie Świata 2023