Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱 wspólnie odśpiewaliśmy hymn, później wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia 😊

Grupa IV w dniu dzisiejszym odwiedziła również Pomnik „Bojownikom o Wolność Ojczyzny”, gdzie upamiętniła 11 listopada w 105 rocznicę odzyskania niepodległości i zapaliła znicza.

#SzkołaDoHymnu#orwryki

Zobacz pozostałe zdjęcie – Narodowe Święto Niepodległości

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła.” 📖

Wisława Szymborska

Wszyscy wychowankowie wraz z paniami mieli okazję gościć Panią Marzena Biłos z Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Rykach🥰 i uczestniczyć w obchodach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego czytania”, który przypada na koniec września 😊

Serdecznie dziękujemy 😊

Zobacz pozostałe zdjęcia – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wycieczka do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

W dniu 26.09.2023r nasi wychowankowie z okazji Dnia Chłopaka mieli okazję zwiedzać Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie🙂. Pan Przewodnik Damian Kurek przedstawił wszystkim interesującą historię polskiego lotnictwa za co serdecznie dziękujemy 👏. Muzeum robi ogromne wrażenie natomiast dla dzieci największą atrakcją była możliwość zwiedzania wnętrz niektórych eksponatów. Wychowankowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Zobacz pozostałe zdjęcia – Muzeum Sił Powietrznych

Poznajemy zawód fryzjera

Z okazji obchodzonego 16 września Dnia Fryzjera✂️ Wychowankowie wraz z Paniami w dniu wczorajszym wybrali się do „Pracowni Fryzur Hanna Grzegrzółka” w Rykach. Pani Hania przybliżyła nam pracę fryzjera, zaprezentowała przyrządy potrzebne w salonie fryzjerskim oraz wyjaśniła do czego one służą. Wychowankowie mieli okazję wcielić się w rolę klienta salonu fryzjerskiego.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie do salonu „Pracownia Fryzur Hanna Grzegrzółka” w Rykach🙂

Zobacz pozostałe zdjęcia – Poznajemy zawód fryzjera

Akcja – Sprzątanie Świata 2023

18 września wzięliśmy udział w 30 Ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata 2023 🌳💚🌿. Zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki 🧤ruszyliśmy do pobliskiego parku i okalającego go terenu, gdzie zebraliśmy kilka worków śmieci 💪. Dzieci z wielkim zaangażowaniem sprzątały park, w którym często spędzają zajęcia na świeżym powietrzu. Brawa dla wszystkich👏👏👏.

Zobacz pozostałe zdjęcia – Sprzątanie Świata 2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Dziś w naszym ośrodku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dla całej naszej społeczności wyjątkowe, ponieważ żegnaliśmy jedną z naszych wychowanek i koleżankę – Agatkę, która była z nami przez 6 lat. Podczas całej uroczystości nie zabrakło pochwał, podziękowań, wzruszeń, uśmiechu i radości. Oby całe wakacje minęły nam tak radośnie, a przyszły rok szkolny rozpoczął się z uśmiechem i zadowoleniem z minionych wakacji.

Życzymy wszystkim udanych, pogodnych i spokojnych wakacji 😊

Zobacz pozostałe zdjęcia – Zakończenie roku 2022/2023

Dzień rodziny

Tegoroczny Dzień Rodziny świętowaliśmy w piątek 9 czerwca. Wychowankowie Ośrodka wraz z rodzicami i rodzeństwem bawili się na dmuchanej dużej zjeżdzalni oraz puszczając mega bańki mydlane 😄 Rysowaliśmy kredą, graliśmy w kręgle, i budowaliśmy z klocków. Był też czas na pogawędki o wszystkim i wspólną gościnę przy stole 😋

To był wesoły, ośrodkowo – rodzinny dzień 👧👦👩👨👨‍👩‍👧‍👦

Zobacz pozostałe zdjęcia – Dzień rodziny