Dzień Pszczoły

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczoły, z tej okazji w grupie II
i III odbyły się zajęcia tematyczne. Wychowankowie dowiedzieli się jakie znaczenie mają pszczoły dla przyrody
i świata, rozwiązywali zagadki słuchowe, wykonali piękne prace plastyczne oraz tematyczne kary pracy. Mieli również możliwość wielozmysłowego poznania miodu.
Na koniec zajęć wyszliśmy do ogrodu, w którym wychowankowie obserwowali pszczoły w przyrodzie.

Zobacz pozostałe zdjęcia – DZIEŃ PSZCZOŁY

Osoba odpowiedzialna: Iwona Komar

Wycieczka do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Rykach

Korzystając z ładnej pogody i obchodów Święta Strażaka, 11 maja wybraliśmy się na wycieczkę do nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach. Na miejscu, dzięki uprzejmości strażaków, mogliśmy zobaczyć najważniejsze pomieszczenia i sprzęty niezbędne w pracy strażaka. Największą atrakcją dla wychowanków było lanie wody i zwiedzanie interaktywnej sali edukacyjnej ” Ognik”. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka i z pewnością chętnie tam jeszcze wrócimy.

Zobacz pozostałe zdjęcia – WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Osoby odpowiedzialne: Katarzyna Gransztof, Magdalena Walasek

Dzień Gitary

2 maja w naszym Ośrodku zorganizowaliśmy Dzień Gitary. Z tej okazji odbyło się ognisko z kiełbaskami, były wesołe śpiewy przy dźwiękach gitar oraz zabawy grupowe.
To był bardzo miły dzień!

Zobacz pozostałe zdjęcia – DZIEŃ GITARY

Osoby odpowiedzialne: Magdalena Walasek, Edyta Panas

Udział w konkursie „W moim przyjaznym świecie”

Wychowankowie z grup IV i VI wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „W moim przyjaznym świecie”, zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy w Łęcznej z okazji obchodzonego w kwietniu Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
Prace zostały nagrodzone:
Michał Drela – III miejsce,
Jakub Piecyk – wyróżnienie

Zobacz pozostałe zdjęcia – KONKURS „W moim przyjaznym świecie”

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy w Ośrodku Światowy Dzień Ziemi.
Z okazji tego święta odbyły się tematyczne zajęcia, podczas których wychowankowie dowiedzieli się jak należy dbać o naszą planetę, wykonali prace plastyczne, oglądali filmy edukacyjne. Dbajmy wszyscy o nasz wspólny dom – Ziemię!

Zobacz pozostałe zdjęcia – ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Osoby odpowiedzialne: Iwona Komar

Wielkanoc

Zdrowia, szczęścia, humoru dobrego , a przy tym wszystkim stołu bogatego. Mokrego dyngusa, smacznego jajka i niech te święta będą jak bajka!
Wesołych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych życzą Dyrektor, pracownicy i wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Rykach.

Zobacz pozostałe zdjęcia – WIELKANOC

Osoby odpowiedzialne: Iwona Komar, Karolina Tyśkiewicz, Katarzyna Gransztof

Dzień Marchewki

W dniu 5 kwietnia grupa V obchodziła Dzień Marchewki .
Dziewczynki myły, obierały i kroiły marchewki z pomocą pań Ani i Małgosi. Później nastąpiła smaczna degustacja. Uwieńczeniem były zabawy ruchowe przy muzyce z wykorzystaniem piosenek o marchewkach.

Zobacz pozostałe zdjęcia – DZIEŃ MARCHEWKI

Osoba odpowiedzialna: Anna Ziętara

Dzień Teatru

W dniu 30 marca obchodziliśmy w Ośrodku Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji odwiedziły nas Pani Marta Łaska i Pani Kamila Głowacka, które wystawiły przedstawienie o dwóch siostrach. Wychowankowie mieli możliwość zapoznać się z charakterem pracy aktora oraz zobaczyć kostiumy i rekwizyty. Aktorki zostały nagrodzone gromkimi brawami, dyplomami i słodką niespodzianką. Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować Paniom za odwiedziny i ciekawe przedstawienie, które wszystkim bardzo się podobało.

Zobacz pozostałe zdjęcia – DZIEŃ TEATRU

Osoba odpowiedzialna – Anna Ziętara