DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

W ubiegłym tygodniu w naszym Ośrodku obchodziliśmy Dzień Zdrowego Odżywiania, podczas którego dzieci poznały najważniejsze zasady zdrowego trybu życia. Oprócz nauki były też zagadki i zabawy ruchowe. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem związanym z segregacją produktów na zdrowe i niezdrowe. Na koniec wspólnie przygotowaliśmy zdrową sałatkę owocową.

Zobacz pozostałe zdjęcia – DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Tekst i przygotowanie: Katarzyna Głodek

Zdjęcia: Katarzyna Gransztof, Katarzyna Głodek

SPACER PO OGRODACH „DAGLEZJI”

18 października korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na spacer do Ogrodów pokazowych Daglezja w Rykach.

Ogrody zachwyciły nas pięknymi jesiennymi barwami oraz różnorodnością roślin i traw. Spacerowaliśmy alejkami, podziwiając piękne widoki, krzewy i drzewa oraz obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i w świetnych nastrojach wróciliśmy do Ośrodka.

Serdecznie dziękujemy właścicielom za umożliwienie zwiedzania ogrodów.

Zobacz pozostałe zdjęcia – DAGLEZJA

Tekst: Iwona Komar

Zdjęcia: Katarzyna Głodek

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

17 września w naszym Ośrodku gościliśmy funkcjonariuszy policji z Komedy Powiatowej Policji w Rykach, sierż. sztab. Łukasza Filipka oraz sierż. sztab. Grzegorza Chmielewskiego.

Sierż. sztab. Łukasz Filipek opowiedział dzieciom o prawidłowym zachowaniu się podczas poruszania się po drodze oraz o niebezpieczeństwach związanych z nieprawidłowym korzystaniem z zasobów Internetu. Zapoznał również dzieci z negatywnymi skutkami zażywania substancji psychoaktywnych.

Na zakończenie spotkania wspólnie obejrzeliśmy film interaktywny dotyczący bezpieczeństwa na drodze, a następnie dzieci mogły obejrzeć policyjny radiowóz i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Funkcjonariusze otrzymali podziękowania oraz mandat uznania.

Dodatkową atrakcją związaną z wizytą funkcjonariuszy policji były wspólne zabawy ruchowe „Złapać złodzieja” – na podstawie zabawy „Uciekaj myszko do dziury” oraz „ Znaleźć złodzieja” – na podstawie zabawy „ciepło-zimno”.

Spotkanie i zabawy przygotowała Katarzyna Gransztof.

Zobacz pozostałe zdjęcia – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Tekst i przygotowanie: Katarzyna Gransztof

Zdjęcia: Katarzyna Głodek

Z WIZYTĄ NA WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ

 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi podopieczni mogli obejrzeć przedstawienie pt: ,,Smerfy”. Wykonali je uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rykach. Mogliśmy podziwiać ich kunszt artystyczny i zdolności aktorskie. Serdecznie dziękujemy Pani kierownik Bożenie Wasilewskiej za zaproszenie nas do ich placówki.

Zobacz pozostałe zdjęcia – WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Tekst: Anna Ziętara

Zdjęcia: Katarzyna Głodek

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11 października świętowaliśmy w naszej Placówce z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wspólne zajęcia rozpoczęły się apelem. Nauczyciele musieli zmierzyć się w kilku konkurencjach takich jak: Skocz po Grosz, Jaka to melodia oraz Opowiadanie Bajki. Konkurencja była silna, ale ostatecznie wszyscy wygrali. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzicom za życzenia, które przekazała nam członkini Rady Rodziców pani Aneta Pioterczak

Zobacz pozostałe zdjęcia – Dzień Edukacji Narodowej

Tekst: Anna Świtaj

Zdjęcia: Katarzyna Głodek